{{type.names[bt.lang]}}
TR

Gelecek Yarışmada Buluşmak Üzere!

Genç Yetenekler Müzik Yarışması, ülkemiz gençlerine yeteneklerini keşfederek sergileme fırsatı vermeyi ve müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Yarışma toplumsal ve sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan gençlerin katılabileceği “Özel Kategori” ile bu alanda farkındalık yaratarak, müzikle engelleri kaldırmayı da hedeflemektedir.

Genç Yetenekler Müzik Yarışması, Milli Eğitim Bakanlığı'nın onaylı yarışması olarak Türkiye'de tüm okullar ve yurtdışı temsilciliklerine duyurularak desteklenmektedir.

Yarışma T.C vatandaşı olan İLK, ORTA, LİSE öğrencileri ve “Özel Öğrenim” ihtiyaçları olan tüm gençlerin ÜCRETSİZ katılımına açıktır. Katılım, yarışmanın resmi sitesi www.ugy-istanbul.com ücretsiz üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra öğrencinin uygun olduğu kategoride başvuru yapmasıyla gerçekleşir.

Genç Yetenekler Müzik Yarışması, 15 Şubat 2020 tarihinde başvurulara açılır ve 14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak final töreni ve konseri ile sonlanır. Yarışmaya son başvuru tarihi 22 Mayıs 2020 olup, yarışmanın kazananları 2 Haziran 2020 tarihinde açıklanır.

Yarışma, genç müzisyenler ile onları finale taşıyacak halk ve jüriyi buluşturarak özgün bir etkileşim platformu olma özelliği taşır. Yarışma başvuruları ve süreç online gerçekleşir, kazananlar yarışmanın resmi sitesinde açıklanır. Hobi amaçlı ve Özel kategoride yarışma sonuçlarını Halk beğeni oyları belirler. Mesleki eğitim alan öğrenciler kategorisinde, jüri oyları kazananları belirler, halk beğeni oyları sadece Halk Ödülü kazananı belirler. Kazananlar, ödüllerini almak ve konser vermek üzere İstanbul’da gerçekleşen final törenine katılırlar. Törene katılan yarışmacıların uılaşım ve konaklamaları kendilerine aittir.

Yarışmanın resmi sitesi, www.ugy-istanbul.com yaklaşık 160.000 kişinin ziyaret ettiği, 600.000’in üzerinde görüntülendiği ve her oturumda izleyicinin mobil telefonda ortalama 4 dakika, tablet ve bilgisayarda ise ortalama 6 dakika sitede kaldığı, yarışmacıların videolarının 1.500.000 kez gibi büyük rakkamlarda izlendiği, yapılan analizlerde saptanmıştır. Binlerce kişi tarafından izlenmek, beğeni almak her genç yetenek için özgüven ve başarıyı besleyen, kişisel gelişime katkı sağlayan değerli bir tecrübe yaratmakta, aynı zamanda öğretmeni ve kurumunu temsil etme olanağı da sağlamaktadır.

Dr. Benal Tanrısever Şimşek, Yarışma Direktörü

SPONSORLARIMIZ
Eyüpsultan, Göktürk Merkez Mahallesi, Istanbul Caddesi No: 30-32 / İstanbul Tel:+90 212 270 8314
Her hakkı saklıdır. All rights reserved.